Przedmiotem działań Polskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych (PIASt) jest promowanie wymiany naukowej i intelektualnej oraz utworzenie międzynarodowej i interdyscyplinarnej wspólnoty składającej się z badaczy, którzy zbierają się na okres roku akademickiego, by dyskutować i wymieniać poglądy. Stypendyści, zwolnieni z obowiązków dydaktycznych i administracyjnych, będą mogli kontynuować własne projekty w pobudzającym do rozważań i innowacji międzynarodowym środowisku uczonych.


 

Dmytro Khutkyy

Dmytro Khutkyy jest doradcą ds. polityki i rzecznictwa w European Digital Development Alliance, a także badaczem w inicjatywie Independent Reporting Mechanism, Open Government Partnership oraz ekspertem w Koalicji na rzecz Rozwoju e-Demokracji na Ukrainie.

Czytaj więcej

Massimo Leone

Massimo Leone jest profesorem semiotyki, semiotyki kulturowej i semiotyki wizualnej na Wydziale Filozofii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Turynie we Włoszech oraz profesorem semiotyki na Wydziale Języka i Literatury Chińskiej na Uniwersytecie Szanghajskim w Chinach.

Czytaj więcej

Gennadii Korolov

Doktor Gennadii Korolov jest historykiem i politologiem w Instytucie Historii Ukrainy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy w Kijowie i współpracownikiem projektu ERC „Autonomia nieterytorialna jako ochrona mniejszości w Europie” (Wiedeń).

Czytaj więcej

Catherine Gousseff

Profesor Catherine Gousseff jest historykiem, pracownikiem naukowym Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS), członkiem Instytutu Studiów Rosyjskich, Wschodnio-Europejskich i Azjatyckich (CERCEC) w EHESS (École des Hautes Études en Sciences Sociales) w Paryżu.

Czytaj więcej

Pascal Dubourg Glatigny

Prof. dr hab. Pascal Dubourg Glatigny prowadził badania w European University Institute we Florencji, a obecnie pracuje w Centre Alexandre Koyré, (EHESS - École des Hautes Études en Sciences Sociales), Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS).

Czytaj więcej

Mikhail Khorkov

Profesor Mikhail Khorkov pracuje na Wydziale Historii Filozofii Zachodniej w Instytucie Filozofii Rosyjskiej Akademii Nauk. Studiował historię i filozofię w Moskwie i Karlsruhe, a następnie otrzymał doktorat w Instytucie Filozofii Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie.

Czytaj więcej

Anna Szołucha

Dr Anna Szołucha studiowała stosunki międzynarodowe i politologię w St Andrews i Toronto. W roku 2009 otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. W 2014 obroniła doktorat na National University of Ireland w Maynooth.

Czytaj więcej