Mihaela Gligor

Mihaela Gligor studiowała filozofię na Uniwersytecie Babes-Bolyai w Cluj-Napoca w Rumunii, gdzie w roku 2006 uzyskała tytuł doktora filozofii w 2006 r.

W 2009 r. była stypendystką Wydziału Filozofii w Indian Council for Cultural Relations na Uniwersytecie w Jadavpur w Kalkucie w Indiach.

Badania Mihaeli Gligor skupiają się na życiu i pracy Mircei Eliade, aje jej zainteresowania badawcze dotyczą także folozofii i historii religii, indyjskich studiów oraz międzywojennej historii intelektualnej.

Obecnie Mihaela Gligor jest związana z Romanian Academy, Cluj-Napoca Branch. Jest też założycielką i dyrektorką Cluj Center for Indian Studies z Uniwersytetu Babes-Bolyai: http://indian.centre.ubbcluj.ro/, koordynatorką studiów doktoranckich w Szkole Doktoranckiej Stosunków Międzynarodowych i Studiów nad Bezpieczeństwem na Uniwersytecie Babes-Bolyai oraz członkinią Romanian Writers Union, Cluj Branch.

Mihaela Gligor jest także założycielkąi redaktorką naczelną International Journal on Humanistic Ideology (2008) i Romanian Journal of Indian Studies (2017).